Katowice

 

Katowice

Katowice

Rafał Formicki i Patrycja Włodarczyk najlepsi w Katowicach

W czwartek, 25 lipca nasz letni bieg CITY TRAIL onTour zorganizowaliśmy nad stawami Janina i Barbara w Katowicach. Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odnieśli Rafał Formicki i Patrycja Włodarczyk. W zawodach uczestniczyło 259 dorosłych i niemal 80 dzieci.

Biegi CITY TRAIL rozgrywamy w Katowicach od 2013 roku, a w letniej formule – od 2015. Zawody są organizowane na Giszowcu – nad stawami Janina i Barbara. Wczorajsza impreza rozpoczęła się o godz. 17:30 od biegów dla dzieci i młodzieży. Dorośli wystartowali o godz. 19:00, a podsumowanie zawodów oraz dekoracje odbyły się o 20:00.

Zwycięzca zawodów – Rafał Formicki uzyskał czas 16:10. Drugą lokatę zajął Damian Pasek – 16:53, a trzeci był pomysłodawca CITY TRAIL - Piotr Książkiewicz – 17:16.

Najszybsza z pań – Patrycja Włodarczyk dotarła do mety w czasie 18:57. Drugie miejsce wywalczyła Paulina Gaj - czas 19:37, a trzecie – Magdalena Pasek – 20:39. Warto podkreślić, że pochodząca z Jaworzna zwyciężczyni wczorajszego biegu startowała także w CITY TRAIL onTour w Poznaniu i Wrocławiu, zajmując kolejno pierwsze i trzecie miejsce.

- Najbardziej podobało mi się tutaj, w Katowicach – u siebie. Mimo, że to już trzeci bieg dzień po dniu, do tego doszły jeszcze podróże i codzienne przemieszczanie się komunikacją publiczną, to wydawało mi się, że dzisiaj jest wyjątkowo lekko. Podbiegi – owszem były, ale mam wrażenie, że więcej biegliśmy z górki niż pod górkę – podkreśliła na mecie najszybsza kobieta wczorajszego biegu. – Bardzo podoba mi się inicjatywa CITY TRAIL i mimo, że nigdy nie lubiłam crossów, to biegam tutaj z przyjemnością. Wiem też, że starty w przełaju bardzo podbijają formę, a ja aktualnie nie jestem w jakimś szczególnym treningu, więc to dla mnie idealne rozwiązanie. Nie wykluczam podróży do Łodzi, na bieg zamykający letnią edycję CITY TRAIL, a w kolejnym sezonie jesienno-zimowym może pokuszę się o 10 startów w różnych miastach – dodała wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, na dystansach od 3000  m do półmaratonu.

Partnerami naszego letniego cyklu w edycji 2019 są marki Salomon, Suunto, Sklep Biegacza oraz ALE – Active Life Energy.

fot. Mateusz Stodolski