Poznań

 

Poznań

Poznań

Sebastian Nowicki i Patrycja Włodarczyk najlepsi w Poznaniu

We wtorek, 23 lipca zorganizowaliśmy nasz letni bieg CITY TRAIL onTour w Lasku Marcelińskim w Poznaniu. Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odnieśli Sebastian Nowicki i Patrycja Włodarczyk. W zawodach uczestniczyło 330 dorosłych i ponad 150 dzieci.

Biegi CITY TRAIL rozgrywamy w Poznaniu od 2010 roku, a w letniej formule – od 2015. Zimowe zawody są organizowane nad Jeziorem Rusałka, a wakacyjne – w Lasku Marcelińskim. Wczorajsza impreza rozpoczęła się o godz. 17:30 od biegów dla dzieci i młodzieży. Dorośli wystartowali o godz. 19:00, a podsumowanie zawodów oraz dekoracje odbyły się o 20:00.

Zwycięzca zawodów – powracający po kontuzji - Sebastian Nowicki uzyskał czas 15:54. Drugą lokatę zajął Krzysztof Stefanowicz – 15:57, a trzeci był Łukasz Nowak – 16:04.

- Po kilku latach znów wygrywam CITY TRAIL – bardzo się cieszę! Darzę te zawody sentymentem, więc to dla mnie naprawdę ważne. Aktualnie biegam ok. 40-50 km tygodniowo, treningi te opierają się na jednostkach jakościowych, a szczególną wagę przykładam do biomechaniki – moim celem jest pozycie się wszelkich dysfunkcji. Widzę, że ten trening przynosi efekty, a dzisiejszy wynik utwierdza mnie w tym, że idę dobrą drogą. Czasami tak jest, że trzeba sobie coś zrobić, żeby otworzyć oczy. Chyba czasami tak musi być. Chciałbym być przykładem dla innych, by zastanowili się nad swoim bieganiem i zaczęli trenować mądrze, bo hasło „train hard or go home” nie jest najlepsze dla naszego ciała – podkreślił na mecie zwycięzca, najlepszy zawodnik CITY TRAIL w edycji 2014/2015.

Najszybsza z pań – Patrycja Włodarczyk dotarła do mety w czasie 18:43. Drugie miejsce wywalczyła Hanna Jaraszkiewicz - czas 19:39, a trzecie – Alicja Radziej – 20:07.

Partnerami naszego letniego cyklu w edycji 2019 są marki Salomon, Suunto, Sklep Biegacza oraz ALE – Active Life Energy.

fot. Piotr Oleszak