Szczecin

 

Szczecin

Szczecin

Arkadiusz Minko i Ewelina Kowalik najlepsi w Szczecinie

W poniedziałek, 22 lipca nasz letni bieg CITY TRAIL onTour zorganizowaliśmy w Puszczy Bukowej w Szczecinie. Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odnieśli Arkadiusz Minko i Ewelina Kowalik. W zawodach uczestniczyło 273 dorosłych i ponad 150 dzieci.

Biegi CITY TRAIL rozgrywamy w Szczecinie od 2013 roku, a w letniej formule – od 2015. Zawody są organizowane na urozmaiconych ścieżkach Puszczy Bukowej, a wczorajszy bieg był testem zmodyfikowanej trasy. Zawody rozpoczęły się o godz. 17:30 od biegów dla dzieci i młodzieży. Dorośli wystartowali o godz. 19:00, a podsumowanie zawodów oraz dekoracje odbyły się o 20:00. Imprezie towarzyszył letni deszcz, co akurat dla biegaczy nie jest kłopotem.

Zwycięzca zawodów – Arkadiusz Minko uzyskał czas 17:33. Drugą lokatę zajął Paweł Murawski – 17:52, a trzeci był Patryk Dacka – 18:00.

- Nowa trasa jest trochę bezpieczniejsza, ponieważ poprzednia wersja zaczynała się ostrym zbiegiem, co mogło różnie skończyć się dla niedogrzanego biegacza. W dzisiejszych zawodach tasowaliśmy się do 3 km z Pawłem Murawskim, obaj nie znaliśmy dalszej części trasy, więc nie wiedzieliśmy, co nas dalej czeka. Na szczęście w końcu udało mi się odłączyć od Pawła i utrzymać to prowadzenie do końca. Kosztowało mnie to sporo, ale nie mogłem odpuścić, bo wcześniej swój bieg wygrał mój mały synek – mówił na mecie Arkadiusz Minko - trzeci zawodnik zimowej edycji CITY TRAIL 2018/2019. - Warunki były dla każdego takie same, a nam biegaczom deszcz to akurat najmniej przeszkadza. Szkoda tylko kibiców – dodał.

Najszybsza z pań – Ewelina Kowalik dotarła do mety w czasie 21:09. Drugie miejsce wywalczyła Maja Dudzińska – czas 21:47, a trzecie – Agata Kamińska – 22:12. 

Partnerami naszego letniego cyklu w edycji 2019 są marki Salomon, Suunto, Sklep Biegacza oraz ALE – Active Life Energy.

fot. Jarek Dulny