Łódź

 

Łódź

Łódź

Tomasz Osmulski i Michalina Mendecka-Zejdler najlepsi w Łodzi

W piątek, 26 lipca w Parku „Na Zdrowiu” w Łodzi zakończyliśmy nasze letnie tournée! Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odnieśli Tomasz Osmulski i Michalina Mendecka-Zejdler. W zawodach uczestniczyło 205 dorosłych i 105 dzieci.

Biegi CITY TRAIL rozgrywamy w Łodzi od 2014 roku, a w letniej formule – od 2015. Zimowe zawody są organizowane w Parku 3 Maja, a wakacyjne – w Parku „Na Zdrowiu”. Wczorajsza impreza rozpoczęła się o godz. 17:30 od biegów dla dzieci i młodzieży. Dorośli wystartowali o godz. 19:00, a podsumowanie zawodów oraz dekoracje odbyły się o 20:00.

Zwycięzca zawodów – Tomasz Osmulski uzyskał czas 16:16. Drugą lokatę zajął Wojciech Sowik – 16:54, a trzeci był Dominik Adamczewski – 17:00.

Najszybsza z pań – Michalina Mendecka-Zejdler dotarła do mety w czasie 18:55. Drugie miejsce wywalczyła Natalia Grzegorczyk - czas 18:58, a trzecie – Mirosława Szweda – 19:33. Zwyciężczyni biegu jest medalistką mistrzostw Polski w biegach górskich. Pochodzi ze Śląska, dotychczas regularnie startowała w katowickiej odsłonie CITY TRAIL, ale od kilku tygodni mieszka w Łodzi.

- Biegłam pierwszy raz na łódzkiej trasie i kompletnie nie wiedziałam, czego się spodziewać. Idąc do biura zawodów widziałam taśmy wyznaczające trasę wzdłuż asfaltowej ścieżki, więc myślałam, że będzie szybko, ale to było złudne, bo ostatecznie mieliśmy sporo piachu, zakręty, trochę pagórków – mówiła na mecie najszybsza zawodniczka wczorajszego biegu – Michalina Mendecka-Zejdler. – Biegłam bez zegarka, moim celem było solidnie się zmęczyć i to się udało. Druga dziewczyna zmusiła mnie do tego, żeby trochę na finiszu przycisnąć – dodała.

Partnerami naszego letniego cyklu w edycji 2019 są marki Salomon, Suunto, Sklep Biegacza oraz ALE – Active Life Energy.

fot. Sebastian Nowakowski