Lublin

 

Lublin

Lublin

Nasze biegowe tournée wystartowało!

W poniedziałek, 15 lipca nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg CITY TRAIL onTour Lublin, czyli pierwsza z imprez naszej wakacyjnej odsłony! Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odnieśli lubelski dominator – Artur Kern oraz Joanna Szmit. W zawodach uczestniczyło 234 dorosłych i niemal 70 dzieci.

Biegi CITY TRAIL rozgrywamy w Lublinie od 2013 roku, a w letniej formule – od 2015. Zawody są organizowane na urozmaiconej i bardzo malowniczej trasie. Wczorajsze zawody rozpoczęły się o godz. 17:30 od biegów dla dzieci i młodzieży. Dorośli wystartowali o godz. 19:00, a podsumowanie zawodów oraz dekoracje odbyły się o 20:00.

Zwycięzca zawodów – Artur Kern to znakomity zawodnik, który ma na koncie wiele wartościowych rezultatów, jest aktualnym rekordzistą kraju na 5000 m w hali. Jego wczorajszy wynik podczas CITY TRAIL onTour to 17:07. Drugą lokatę zajął Paweł Wysocki – 17:12 , a trzeci był Michał Orzeł – 17:22.

Najszybsza z pań – Joanna Szmit również wywodzi się z bieżni. Wielokrotnie uczestniczyła w finałowych biegach w ramach mistrzostw Polski na średnich i długich dystansach. Podczas wczorajszego biegu uzyskała czas 19:42. – Warunki dzisiaj rewelacyjne, pogoda dopisała, nie było za gorąco, więc jak na tę porę roku było naprawdę świetnie. Nie ukrywam, że trasa jest tutaj dość trudna, szczególnie w pierwszej części, gdzie mamy sporo wystających konarów drzew. Dzisiaj czułam, że moja dyspozycja nie jest do końca dobra, dlatego trzymałam się na drugim miejscu, licząc, że będę mogła powalczyć o wygraną na finiszu. Wiedziałam, że mam na to szanse ze względu na moje przygotowanie szybkościowe i lata treningu na bieżni. Tak właśnie było – wykorzystałam moją przewagę szybkościową na ostatniej prostej – relacjonowała po zawodach Joanna Szmit. – W biegach ulicznych i przełajowych jest zupełnie inna atmosfera niż w zawodach na bieżni, gdzie liczy się każda sekunda. Uwielbiałam starty na bieżni, ale zawody, w których startują rzesze osób trenujących amatorsko to inny świat - bardzo doceniam fakt, że spotykam mnóstwo znajomych osób i poznaję często bardzo malownicze trasy – dodała.

Drugie miejsce wywalczyła zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji CITY TRAIL onTour Lublin - Katarzyna Konkel – czas 19:44, a trzecie – powracająca do formy po urodzeniu dziecka -  Joanna Wasilewska – 20:50.

Partnerami naszego letniego cyklu w edycji 2019 są marki Salomon, Suunto, Sklep Biegacza oraz ALE – Active Life Energy.

fot. Radek Pizoń