Wrocław

 

Wrocław

Wrocław

Darek Boratyński i Dominika Napieraj najlepsi we Wrocławiu

W środę, 24 lipca nasz letni bieg zorganizowaliśmy w Lesie Osobowickim we Wrocławiu. Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odnieśli Dariusz Boratyński i Dominika Napieraj. W zawodach uczestniczyło 355 dorosłych i blisko 120 dzieci.

Biegi CITY TRAIL rozgrywamy we Wrocławiu od 2012 roku, a w letniej formule – od 2015. Zawody są organizowane w Lesie Osobowickim. Wczorajsza impreza rozpoczęła się o godz. 17:30 od biegów dla dzieci i młodzieży. Dorośli wystartowali o godz. 19:00, a podsumowanie zawodów oraz dekoracje odbyły się o 20:00.

Zwycięzca zawodów – Darek Boratyński uzyskał czas 15:19. Drugą lokatę zajął Mikołaj Czeronek – 15:23, a trzeci był Jacek Lesiecki – 15:41.

Najszybsza z pań – Dominika Napieraj dotarła do mety w czasie 17:30. Drugie miejsce wywalczyła Małgorzata Zieleń - czas 17:47, a trzecie – Patrycja Włodarczyk – 18:19.

- Pierwszy raz biegłam na tej zmodyfikowanej trasie, bo pod koniec sezonu jesienno-zimowego, kiedy została wprowadzona zmiana, nie mogłam wystartować. Wcześniej mieliśmy finisz na stadionie, teraz jest długa prosta na końcówce, więc nieco inaczej się biegnie, bo nie można ocenić, jak daleko jeszcze do mety. Naprawdę mocno się dzisiaj zmęczyłam, to w zasadzie mój najlepszy wynik w sezonie letnim na 5 km. Na początku dzisiejszego biegu miałam towarzystwo Patrycji Włodarczyk, która jednak po kilometrze zwolniła. Druga na mecie Gosia – moja koleżanka z grupy treningowej – od początku trzymała się trochę z tyłu, ale Gosia depcze mi po piętach i w jednym z biegów CITY TRAIL zaatakowała z zaskoczenia, dzięki czemu niemal ze mną wygrała – relacjonowała na mecie zwyciężczyni biegu, multimedalistka mistrzostw Polski.

Partnerami naszego letniego cyklu w edycji 2019 są marki Salomon, Suunto, Sklep Biegacza oraz ALE – Active Life Energy.

fot. Filip Gomułkiewicz