Olsztyn

 

Olsztyn

Olsztyn

Wiktor Kujawa i Marta Szenk w Olsztynie

W środę, 17 lipca nasz letni bieg CITY TRAIL onTour zorganizowaliśmy nad Jeziorem Długim w Olsztynie. Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odnieśli Wiktor Kujawa z Olsztyna oraz Marta Szenk z Bydgoszczy. W zawodach uczestniczyło 396 dorosłych i 135 dzieci. Impreza była częścią cyklu Olsztyn Biega.

Biegi CITY TRAIL rozgrywamy w Olsztynie od 2012 roku, a w letniej formule – od 2015. Zawody są organizowane na urozmaiconej, malowniczej trasie nad Jeziorem Długim. Wczorajsze zawody rozpoczęły się o godz. 17:30 od biegów dla dzieci i młodzieży. Dorośli wystartowali o godz. 19:00, a podsumowanie zawodów oraz dekoracje odbyły się o 20:00.

Zwycięzca zawodów – Wiktor Kujawa uzyskał czas 16:52. Drugą lokatę zajął Wojciech Kopeć – 17:04, a trzeci był Maciej Wojciechowski – 17:12.

Najszybsza z pań – Marta Szenk dotarła do mety w czasie 19:07. Marta mieszka w Bydgoszczy i regularnie startuje w tamtejszej odsłonie CITY TRAIL – jest triumfatorką ostatniej jesienno-zimowej edycji. – Przyjechałam do Olsztyna sprawdzić trasę, by mieć porównanie z Bydgoszczą i Poznaniem, które znam. Wynik był dla mnie drugorzędną sprawą, więc jestem mile zaskoczona  wygraną. Wiedziałam przed biegiem, że to jedna z trudniejszych tras CITY TRAIL, z kolei nasza bydgoska należy do tych najłatwiejszych i muszę przyznać, że jest dość nudna. Dotychczas tak nie myślałam, ale po tym biegu tak właśnie czuję – mówiła na mecie zwyciężczyni.

Drugie miejsce wywalczyła Martyna Budziłek – czas 19:22, a trzecie – Julia Pętlicka – 19:41.

Partnerami naszego letniego cyklu w edycji 2019 są marki Salomon, Suunto, Sklep Biegacza oraz ALE – Active Life Energy.

fot. Kacper Kirklewski