Trójmiasto

 

Trójmiasto

Trójmiasto

Łukasz Kujawski i Magdalena Dias w Trójmieście

W czwartek, 18 lipca nasz letni bieg CITY TRAIL onTour zorganizowaliśmy w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w Gdańsku. Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odnieśli Łukasz Kujawski i Magdalena Dias. W zawodach uczestniczyło 229 dorosłych i blisko 100 dzieci.

Biegi CITY TRAIL rozgrywamy w Trójmieście od 2012 roku, a w letniej formule – od 2015. Zawody są organizowane na urozmaiconej, malowniczej trasie na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i Nadleśnictwa Gdańsk w okolicach AWFiS w Gdańsku. Wczorajsze zawody rozpoczęły się o godz. 17:30 od biegów dla dzieci i młodzieży. Dorośli wystartowali o godz. 19:00, a podsumowanie zawodów oraz dekoracje odbyły się o 20:00.

Zwycięzca zawodów – Łukasz Kujawski uzyskał czas 17:08. Drugą lokatę zajął Filip Janowski – 17:19, a trzeci był Damian Sławiński – 18:39.

Najszybsza z pań – Magdalena Dias dotarła do mety w czasie 20:29. Magda to podopieczna znakomitego biegacza – aktualnego mistrza Polski w maratonie – Marcina Chabowskiego. – Kiedy startowałam w letnim biegu CITY TRAIL przed rokiem byłam na oparach motywacji. Wróciłam do Polski z USA, gdzie studiowałam, dopiero zaczynałam współpracę z Marcinem Chabowskim. Dzisiaj jestem w innym miejscu, przez ten rok zrobiłam kilka wartościowych życiówek, trzy razy „złamałam” granicę 36 minut na 10 km. To był dla mnie dobry rok – mówiła na mecie najszybsza z pań. – Aktualnie jestem w czasie roztrenowania, więc spodziewałam się, że będzie to trudny start, tymczasem biegło mi się lekko – dodała.

Drugie miejsce wywalczyła Mirosława Szweda – czas 21:20, a trzecie - druga z sióstr Dias – Julia – 21:39.

Partnerami naszego letniego cyklu w edycji 2019 są marki Salomon, Suunto, Sklep Biegacza oraz ALE – Active Life Energy.

fot. Wojciech Zwierzyński