Bydgoszcz

Bydgoszcz

Bydgoszcz

Bartosz Kotłowski i Marta Szenk najlepsi w Bydgoszczy

W piątek, 19 lipca nasz wakacyjny bieg CITY TRAIL onTour zorganizowaliśmy w bydgoskim Myślęcinku. Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odnieśli Bartosz Kotłowski i Marta Szenk. W zawodach uczestniczyło 378 dorosłych i ponad 250 dzieci.

Biegi CITY TRAIL rozgrywamy w Bydgoszczy od 2012 roku, a w letniej formule – od 2015. Zawody są organizowane na szybkiej  trasie na ścieżkach Myślęcinka i Nadleśnictwa Żołędowo. Wczorajsze zawody rozpoczęły się o godz. 17:30 od biegów dla dzieci i młodzieży. Dorośli wystartowali o godz. 19:00, a podsumowanie zawodów oraz dekoracje odbyły się o 20:00.

Zwycięzca zawodów – Bartosz Kotłowski uzyskał czas 15:27. Drugą lokatę zajął Maciej Tomaszewski – 16:19, a trzeci był Jakub Tuleja – 16:35.

Najszybsza z pań – Marta Szenk dotarła do mety w czasie 18:26. Drugie miejsce wywalczyła Mirosława Szweda – czas 19:01, a trzecie – Aleksandra Pękała – 20:25. Warto wspomnieć, że panie z miejsc pierwszego i drugiego startowały w tym tygodniu także w innych lokalizacjach CITY TRAIL – Marta wygrała środowy bieg w Olsztynie, a Mirosława dzień wcześniej zajęła drugą lokatę w Trójmieście.

Po raz kolejny na trasie CITY TRAIL pojawił się Dariusz Kuć – posiadacz drugiego wyniku na 100 m w historii polskiej lekkiej atletyki. - W zimowym starcie pobiegłem około dwie minuty szybciej, bo aktualnie moja forma jest bardzo wakacyjna. Trasa była dzisiaj znacznie przyjemniejsza niż zimą, nie walczyłem z zimnym powietrzem, tylko biegłem dla przyjemności – mówił na mecie Dariusz Kuć.

Bieg CITY TRAIL onTour Bydgoszcz jest współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Bydgoszczy.