Bydgoszcz

19 lipca 2019

Bydgoszcz

Bydgoszcz

Zawody CITY TRAIL onTour w Bydgoszczy odbędą się na terenie Lasów Państwowych Nadleśnictwa Żołędowo, z metą na Polanie Różopole w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”. Dystans to 5km. Pierwsze 600m pobiegniecie szeroką asfaltową aleją, następnie skręcicie w prawo i zaczniecie eksplorować leśne ścieżki. Między 3. a 4. kilometrem trasy znajdziecie się z powrotem na utwardzonej drodze - bardzo blisko linii startu, jednak trzeba będzie jeszcze raz wbiec do lasu, by tam pokonać kolejną część dystansu. Ostatnie 300m pokrywa się z początkiem trasy. Meta biegu będzie zlokalizowana na Polanie Różopole.

Meta zawodów dla dzieci i młodzieży będzie zlokalizowana dokładnie w tym samym miejscu, co meta biegu głównego. Miejsce startu jest uzależnione od kategorii wiekowej. Trasy poszczególnych kategorii wiekowych będą poprowadzone w okolicy Polany, w taki sposób, by każdy rodzic mógł obserwować bieg swojego dziecka. Każda kategoria będzie miała do pokonania inny dystans:

  • D0 – do 5 lat - dystans ok. 300 m;
  • D1 – 6 – 7 lat – dystans ok. 300 m;
  • D2 – 8 – 9 lat – dystans ok. 600 m;
  • D3 – 10 – 12 lat – dystans ok. 1 km;
  • D4 – 13 – 15 lat  – dystans ok. 2 km.

Start biegu głównego odbędzie się o godzinie 19:00. Zawody dla dzieci i młodzieży rozpoczną się o 17:30.

Każdy biegacz otrzyma na mecie pamiątkowy medal, a najlepsi zostaną nagrodzeni bezpośrednio po zakończeniu rywalizacji. Na mecie będzie czekać również bufet z wodą, napojem regeneracyjnym, owocami i słodkimi przekąskami. 

Regulamin biegu głównego - 5 km

Regulamin biegów Junior