Lublin

15 lipca 2019

Lublin

Lublin

Zawody CITY TRAIL onTour w Lublinie odbędą się na trasie nad Zalewem Zemborzyckim, w Lesie Dąbrowa. Dystans to 5km. Start i meta są zlokalizowane w tym samym miejscu – w okolicy Kempingu Dąbrowa. Trasa prowadzi leśnymi ścieżkami. Jest urozmaicona – szczególnie w pierwszej części, przebiegającej wzdłuż zalewu. Tam czeka na Was kilka podbiegów, trochę piasku, korzeni. Ścieżka jest dość kręta, zatem dobra koordynacja jest tutaj dodatkowym atutem. Mniej więcej w połowie dystansu skręcamy w lewo i za chwilę ponownie w lewo, by wbiec na ścieżkę prowadzącą do mety. Kiedy wybiegniecie z lasu, znajdziecie się na ścieżce, na której rozpoczynał się bieg, z daleka zobaczycie finisz, ale uwaga – zanim dotrzecie do linii mety trzeba będzie jeszcze obiec polanę, na której znajdować się będzie nasze miasteczko.

Meta zawodów dla dzieci i młodzieży będzie zlokalizowana dokładnie w tym samym miejscu, co meta biegu głównego. Miejsce startu jest uzależnione od kategorii wiekowej. Każda kategoria będzie miała do pokonania inny dystans:

  • D0 – do 5 lat - dystans ok. 300 m;
  • D1 – 6 – 7 lat – dystans ok. 300 m;
  • D2 – 8 – 9 lat – dystans ok. 600 m;
  • D3 – 10 – 12 lat – dystans ok. 1 km;
  • D4 – 13 – 15 lat – dystans ok. 2 km.

Start biegu głównego odbędzie się o godzinie 19:00. Zawody dla dzieci i młodzieży rozpoczną się o 17:30.

Każdy biegacz otrzyma na mecie pamiątkowy medal, a najlepsi zostaną nagrodzeni bezpośrednio po zakończeniu rywalizacji. Na mecie będzie czekać również bufet z wodą, napojem regeneracyjnym, owocami i słodkimi przekąskami.

Regulamin biegu głównego - 5 km

Regulamin biegów Junior